Yumurtalık Kisti Nasıl Geçer?
15 Mayıs 2024

Yumurtalık Kisti Nasıl Geçer?

Yumurtalık Kisti Nasıl Geçer: Kadınların özellikle yumurtlamanın işlevsel olduğu dönemlerinde sıkça yaşadığı bir rahatsızlık olarak yumurtalık kisti, oldukça rahatsız edici ve eğer gerekli önlemler alınmazsa fazlasıyla tehlikeli olabilecek bir durumdur. Bu sebeple dikkat edilmeli ve doktor teşhisi konulduğu andan itibaren bu kistlerin yok olması için tedbirler alınmalıdır. Eğer bu tedbirler alınmazsa kötü sonuçlar doğurabilir.

  • Hint yağı uzun yıllar kist ve adet sancılarını azaltmak için kullanılmıştır ve bu anlamda büyük başarı göstermiştir. Aynı zamanda toksinleri vücuttan uzaklaştırması yönüyle önemlidir ve dolayısıyla kistlerin azalmasına destek olur. Bu yağı karın bölgesine sürerek ve ilgili bölgeye iyice yedirilerek uygulanır, yirmi dakika bekletilerek sonrasında durulanır.
  • Sıcak uygulamalarla (Sıcak su torbası, sıcak kompres gibi) bu kistten ve sebep olduğu ağrılardan kurtulabilirsiniz. Düzenli olarak günde iki defa karın bölgesine on beş dakika masaj yapmak suretiyle uygulayabilirsiniz. Sürekli olarak yapılan bu uygulama zamanla, nadir olsa bile kistlerin küçülmesini sağlayabilir.
  • Sumak ve kuru soğan karışımı yine bu kistten kurtulmak için etkili yöntemlerdendir. Bu karışımı bir küçük soğan ve bir yemek kaşığı sumak ile yapabilirsiniz ve bunu iki hafta boyunca düzenli olarak herhangi bir öğünden önce yiyebilirsiniz. Sonrasında yumurtalık kisti için ne kadar iyi geldiğini gözlemleyebilirsiniz.
  • Elma suyu ile elma sirkesi yine devamlı kullanımda kist eritebilecek yapıya, potasyuma sahip olduğu için günde bir bardağın içine bir ya da iki damla elma sirkesi, üzerine su koyarak içebilirsiniz. Bu yöntem kistler için oldukça faydalıdır.
  • Bir tencerede sıcak su kaynatın ve içerisine aslan pençesi atın ve sekiz ya da on dakika kaynatın. Soğutup her gün bir bardak içebilirsiniz.
  • Pancar tüketerek yine yumurtalık kistlerinin hem belirtileri hem kistin kendini azaltabilirsiniz.
  • Zencefil yine kistlerin küçülmesine, iltihabın azalmasına yardımcı olduğu için yumurta kisti tedavisinde sıkça tercih edilmektedir.
Kistler hafife alınacak şeyler değildir, mutlaka çözüm bulmaya çalışılmalıdır. Yukarıda verilen tavsiyelerin hepsi kistleri azaltmaya ve ağrıları azaltmaya yöneliktir. Kesin çözüm olabilen yöntemler vardır fakat doktor veya cerrahi yöntem uygulanmasını gerektiren kistler vardır. Bu yüzden azaltıcı yöntemler mutlaka doktor kontrolünde ve izninde uygulanmalıdır.

Yumurtalık Kisti Nasıl Geçer Yorumları

İlk yorumu siz yapmak istermisiniz?

Yorum Yap

şifre

Çok Okunanlar

Yumurtalık Kanseri Nedir?

Yumurtalık Kanseri Nedir?

Haber Bülteni

Güncel

Yumurtalık Kisti Ağrı Yapar mı?

Yumurtalık Kisti Ağrı Yapar mı?